0 543 804 05 15
bilgi@bilgitap.com

Sevgilim, Akşama Ne Pişirdin?

Stok Durumu :
Tükendi
Yayınevi:
Yazar:
Barkod:
9786051113098
Basım Tarihi:
Nisan 2012
Sayfa Sayısı:
408
Bu ürün daha önce 2364 kez incelendi.
31,40 TL 40,00 TL
%21,51 İNDİRİM
Sahrap Soysal 1959 yılında Gümüşhane’de doğdu, ODTÜ Kimya Bölümü’nden mezun olduktan sonra İngiltere’de işletme ve halkla ilişkiler eğitimi aldı, 1983-1998 yılları arasında çeşitli kuruluşlarda yönetici olarak çalıştı. 2001 yılında Kanal D’de “Mutfakta Keyif programını hazırlayıp sunan Sahrap Soysal, TRT ’de ve TGRT’de de yemek programları yaptı. 2004 yılında İsveç’te Dünyanın En İyi Yemek Kitabı Gourmand Ödülü’nü aldı. Halen Hürriyet gazetesindeki yemek yazarlığının dışında çeşitli dergilerin yemek konusunda yayın danışmanlığını yapıyor. Evli ve üç çocuk annesi.
Meksikalıların fahjitasını süzme yoğurtla yapmaya ne dersiniz? Ya da klasik bir köfteyi mantarlı sosla farklılaştırmaya? Peki lahana salatasına bal koymayı denemek ister misiniz? Ispanaklı entelektüel bonfile, doktorun rizottosu, lahanalı artiz çorbası, ıspanaklı Hollywood tavuğu ilginizi çeker mi? Mutfağımızda son yıllarda çokça kullanılan yepyeni malzemelerin de yer aldığı bir yemek evreni, geleneksel yemeklerin ufak dokunuşlarla yorumlanması, dünya mutfağından yemeklerin Türk damak tatma uyarlanması ilginizi çeker mi?
Cevabınız evetse, Sahrap Soysal’ın deneyimleriyle zenginleştirdiği bu kitap tam size göre... Sevgilim Akşama Ne Pişirdin? sizi yemek yapmaya özendirecek, belki de sizden bir mutfak sihirbazı, değişik lezzetleri deneyen usta bir aşçı çıkaracak çok farklı bir yemek kitabı. Sahrap Soysal’dan Bir Yemek Masalı ve Anne, Ben Acıktım’ ın ardından bu kez modern mutfağın tatlarını ve renklerini taşıyan 300 tarif. Yemek yapmayı bilmeyenlerin bile kolayca yapabileceği ayrıntılı ve basit tarifler.
Hadi Şimdi Mutfağa!
(Arka Kapaktan)
Yemek uzmanı Sahrap Soysal, “sevginin yolu mideden geçer“ sözünü doğrularcasına yepyeni yemek tarifleriyle bu kez mutlu birliktelikler için kaynatıyor tenceresini. Kitabın adı bile iştahı kabartmaya yetiyor. Soysal, Sevgilim Akşama Ne Pişirdin? de Doğu ve Batı mutfaklarını birleştiriyor. Değişen ve gelişen damak zevkine uygun tatları harmanlayarak geleneksel ve modern yemekleri bir arada sunuyor genç sofralara.
Çorbadan tuzlu hamur işlerine, et ve balıktan tatlılara, zeytinyağlılardan kahvaltı seçeneklerine kadar pek çok bölümden oluşan Sevgilim Akşama Ne Pişirdin? in her bölüm başlangıcında önce tavsiyeler sıralanıyor. Yemek tariflerinin yanı sıra, o yemekte kullanılan malzemelerle ilgili pratik bilgilere de yer veriliyor. “Annemin yemeğinden vazgeçememem ama, yeni tatlara da açığım“ diyen tüm genç sevgililere afiyet olsun. Zaten kitabın alt başlığı da Türklerin Değişen Damak Tadı.
(Tanıtım Yazısından)